המטרה: לשמור על האופי והצביון של המושבה.

קישור למצגות ממפגש שתוף הציבור (שימו לב שהקישורים בדף מופיעים לפי סדר פעולות ועדת תכנית המתאר - השניים האחרונים הם אלה מה20-11-17)

 

במסגרת תהליך הכנת תכנית המתאר נערך כנס כדי לשמוע עמדות תושבים ולשתף אותם בהתלבטויות.  במשך כשנה וחצי עבד צוות תכנון שמונה על ידי משרד הפנים כדי לקדם תהליך תכנית מתאר למזכרת בתיה. ביום שני האחרון הוזמן הציבור לשמוע ולראות את תוצרי העבודה.


מאיר דהן:"אנו מחויבים לשמור על הצביון של המושבה – כך עשינו בעשרים שנה האחרונות וכך נעשה."
ביום שני נערך מפגש שתוף תושבים במסגרת תהליך בניית תכנית מתאר למושבה. תכנית מתאר חשובה להתפתחות של היישוב ומשרד הפנים מחייב את כל הרשויות במדינת ישראל להכנת תכנית כזו על פי חוק.
לכנס הוזמנו כל תושבי מזכרת בתיה. כ-100 מהתושבים, נבחרי ציבור ועובדי ציבור הגיעו לכנס.
בתחילת הכנס סקר ראש המועצה את אבני הדרך העיקריות בפתוח המושבה ואת ההיסטוריה של פתוח השכונות ואזורי התעסוקה בה עד לגיבוש החזון של המועצה בשנת 2007.

בדבריו הדגיש ראש המועצה את מחויבותו לשמירת הצביון מצד אחד- האופי ורוח המושבה, ומצד שני את שאיפתו להגיע לעצמאות כלכלית שתאפשר למזכרת בתיה לשמור על איכות חיים גבוהה יחד עם מערכת חינוך מצויינת.
בתום דבריו הציג ראש צוות התכנון, אדריכל דורון צפריר, את עיקרי הממצאים שנאספו ע"י צוות התכנון וכן המלצות כלליות באמצעות שלוש חלופות.

האדריכל צפריר סקר גם מגמות פיתוח במרחב כולו והשפעתן העתידית על מזכרת בתיה. חשוב להדגיש כי מדובר בהמלצות בלבד – גם האדריכל וצוותו סבורים שיש לשמור על צביון היישוב ולטפחו בהיבטים של איכות הסביבה, תחבורה, חינוך ועוד.

יצוין כי במהלך עבודת הצוות התקבלו מחמאות רבות מצד היועצים על תהליכי הפיתוח שנעשו במושבה בשנים האחרונות ובכללן הקמת אזור התעסוקה, שיקום הנחלים, גנים ציבוריים, בתי ספר ועוד.

לאחר המצגת התחלקו הנוכחים לארבע קבוצות דיון ובהן נתנה זכות לכל אחד להביע דעה. דבריהם נרשמו ויעובדו ומשם יצא נייר עמדה המשקף את רצון הציבור. לאחר מכן יחליט ראש המועצה והנהלתו על כיוון הפיתוח אליו רוצים להגיע כשהמטרה היא שמירת האופי הכפרי והנשמה של המושבה.

 

הנה כמה תמונות מהארוע:

תכנית מתאר  תכנית המתאר 
   
   תכנית מתאר - מצגת