כולנו נרוויח בגדול!!!

בין 80-100 יחידות דיור לבני המקום, קאנטרי קלאב מודרני ובניין מועצה חדש 

 

ועדת הערר של המועצה הארצית לתכנון ובניה החליטה לאשר תכנית לבניית 100 יחידות דיור לזוגות צעירים על קרקע שבבעלות המועצה בתנאי מחיר למשתכן. החלטה זו פותחת פתח לבצוע תוכנית גדולה שנהגתה במועצה מזה מספר שנים ואותה מכנה ראש המועצה "תוכנית ההמראה" – וכך זה יקרה:
הרווחים שיישארו בידי המועצה כתוצאה משיווק הקרקע יופנו לבניית קאנטרי קלאב גדול ובית מועצה חדש. ע"פ ההערכות הקף הפרויקט שיבוצע ע"י החברה הכלכלית מגיע לכ-300 מיליון ₪.
בכך בטלה ועדת הערר החלטה של הועדה המחוזית לדחות את התכנית שיזמה מועצה מקומית מזכרת בתיה – תכנית שלפיה כולם מרוויחים – זוגות צעירים חסרי דיור, תושבי המושבה שייהנו מקאנטרי קלאב מודרני ומשוכלל, המועצה שתעבור לבניין חדש וגם הממשלה שלא תצטרך "לשלם" עבור הסכם גג עם מועצה מקומית מזכרת בתיה.
בנוסף, הרחבת בניין בית המועצה תפנה 4 מבנים (מחלקות רווחה, חינוך, גבייה והמוקד העירוני) לטובת שימושים אחרים לקהילה.
את התכנית הזו הגה לפני מספר שנים ראש מועצת מזכרת בתיה מאיר דהן. דהן הגיע למסקנה כי שטח הבריכה, בגודל של 14 דונם, שנבנתה לפני כ-50 שנה אינו עונה עוד על צרכי המושבה שנהנית בשנים האחרונות מביקוש גדול למגורים ומספר תושביה כבר כ-15 אלף.
במסגרת הקמת אזור תעסוקה ותחנת רכבת במזרח המושבה הוחלט להקצות במתחם שטח בגודל של 25 דונם  להקמת הקאנטרי החדש. אז איך מממנים בניית קאנטרי בעלות של כ-40 מליון ₪ מההכנסות הצפויות משינוי ייעוד הבריכה הישנה. בינתיים – מחירי הדיור האמירו והיום כבר ברור שהכסף גם יספיק לבניית בית המועצה החדש.
אלא שההתנגדות ליזמה זו באה ממקור בלתי צפוי – הועדה המחוזית לתכנון ובנייה דחתה את התכנית למרות תאום מוקדם איתה.
דהן לא ויתר והגיש ערר למועצה הארצית לתכנון ובניה – ערר שבימים אלה התקבל.
מאיר דהן:"  זוהי תכנית יחידה מסוגה בארץ בה לוקחים משאב ציבורי זמין ובשל והופכים אותו למקור הכנסה – ומספקים ארבעה צרכים של המועצה שעלותם עשרות מיליוני שקלים מבלי להוציא שקל אחד מהקופה הציבורית ובלי לבקש מהממשלה הסכמי גג. חבל רק שוועדות התכנון ובנייה מערימות קשיים. אני שמח שבוועדה הארצית לתכנון ובנייה הבינו את הפוטנציאל העצום של מזכרת בתיה."
יצויין כי כל אדמות מזכרת בתיה הן אדמות פרטיות, דבר שאינו מאפשר למנהל מקרקעי ישראל ומשרד השיכון ליזום מחיר למשתכן לבני המקום. 
מייד לאחד קבלת תוצאות הערר כינס ראש המועצה ישיבות על מנת להערך במהירות האפשרית לקדם את הפרוייקטים הקשורים לתכנית זו.
בשבועות הקרובים תגובש האסטרטגיה הניהולית למימוש של התוכנית למיזם זה שהיקפו התקציבי יגיע לכחצי מליארד ₪.
החלטת המועצה הארצית לתכנון ובנייה מוגשת כאן לעיונכם במלואה – לחצו כאן.

שימו לב - 

 בעקבות פניות מבקשת המועצה להבהיר כי מדובר בתהליך לא קצר מול הועדה - בעקבות ההחלטה שניתנה ייפגש ראש המועצה  וצוותו עם נציגי הועדה המחוזית על מנת להכניס שינויים נדרשים בהתאם להחלטת ועדת הערר וזאת על מנת להפקיד את התכנית. לאחר מכן ישנם מספר שלבים נוספים כאשר במקביל להם המועצה מגבשת תכנית עבודה - תוכנית מימון, הקמת ועדה ציבורית  לקביעת קריטריונים לזכאות , תכנון מפורט של הקאנטרי קלאב ועוד. מכאן ניתן להבין שיש עדיין תהליכים שיש לעשותם לפני שתוכל המועצה  לפרסם הודעה על תהליך ההרשמה לפרוייקט. אנו מבקשים להמנע בשלב זה מלפנות למועצה בשאלות בנושא - לאחר שתתגבש התכנית כולה נפרסם, בנפרד, ובמועד המתאים את ההודעה בעניין זה.

 

 

דירות המתוכננות למתחם הבריכה הקיים

דירות המתוכננות למתחם הבריכה הקיים

 

קאנטרי מתוכנן

מתחם הקאנטרי המתוכנן להבנות באזור הרכבת