ארגון יד תמר בא לעשות טוב במזכרת בתיה

הארגון תומך ומסייע לחולי סרטן ומשפחותיהם בכל הארץ ועכשיו הגיע למזכרת בתיה  בארגון מבקשים לסייע למשפחות בעיר ומחפשים מתנדבים שיצטרפו לעשייה המבורכת  גיה בר קופל - מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים במועצה נפגשה עם אורנה שי שהרבני - מנהלת האזור של "יד תמר" ונקבע מתווה לשיתוף הפעולה

מטרת ארגון "יד תמר" לאפשר לחולה לרכז את כל כוחות הנפש הנדרשים למאבק במחלה ולמלחמתו על החיים. מתנדבי הארגון מסייעים בשחרור החולה מטרדות בירוקרטיות ולוגיסטיות שנוספו למטלות היומיום ועלולות לשאוב ממנו את כוחו. הארגון מעניק לחולה רוגע מתוך ביטחון שכל שאר העניינים מלבד מחלתו נמצאים בשליטה, על ידי מכרים המקיפים את החולה ומתנדבי הארגון.
חברי הארגון, אנשי מקצוע מנוסים, בנו לאחר למידה ומחקר תכניות שיטתיות עם מתודות נוחות למתנדבים ולמשפחות. המתנדבים בונים תכנית לייצוב הכלכלי של המשפחה, מסייעים למשפחה בהתמודדות הביורוקרטית והלוגיסטית בתוך המצב המיוחד והרגיש הפוקד אותה, ומגבשים צוותים קהילתיים התומכים בחולה ובמשפחתו לאורך תקופת הטיפולים ולאחריה. כל המתנדבים עוברים הכשרות והשתלמויות באופן שוטף.
אומרת דפנה שנעזרה במתנדבי הארגון: "הבנות האלה, לא הכרתי אותן קודם, אבל הן באו כמו מלאכיות עם חיבוק כזה של אכפתיות, הן כל כך מסורות ויעילות. אותי ואת בעלי, את כל המשפחה המתוקה שלי הם הצילו. ממש כך, דרך העבודה הסיזיפית עם הניירת וההדרכה שלהן, ועד שמירה על יציבות כלכלת המשפחה. אין לי מילים להודות למתנדבות הנפלאות האלה".
"אחרי הרבה שנות ניסיון עם מחלת הסרטן" אומר מיכי וסרטיל המייסד של יד תמר, "ראיתי צורך בהקמת ארגון שייתן מענה להמוני החולים בכל רחבי הארץ. כשיש 30,000 חולים צריך לבנות מודל שיטתי שניתן לשכפל למקומות יישוב קרובים ומרוחקים. אז למדנו מהם הצרכים של החולה בסרטן, במה ניתן ומותר למתנדב לעזור ולתמוך ומכאן בנינו מודלים הבנויים על מתנדבים בעלי לב זהב, בעלי מודעות לערבות הדדית ונאמנים למטופליהם".
כדי לסייע לחולים במזכרת בתיה, דרושים מתנדבים. יד תמר קורא לכם להצטרף למשפחת ההתנדבות המחבקת ועוטפת את החולה ומאפשרת לו להתמקד במלחמה על החיים ולרכז את כל כוחותיו להחלמה.
להתנדבות ופרטים נוספים ניתן לפנות לאורנה שי: 0542600527 orna@yadtamar.org ובאתר www.yadtamar.org.il