התלמידות שלנו בבית הנשיא

 

לרגל יום האישה הבינלאומי שחל השבוע, יזם נשיא המדינה ראובן ריבלין מפגש עם דור העתיד של שרות הממשלה הפוטנציאליות הצומחות ברחבי הארץ. 22 תלמידות מובילותבתחומים שונים נבחרו על מנת להרכיב את תמונת הממשלה העתידית. לאחר שיחה שהובילה ראש הממשלה הצעירה, התייצבו השרות מאחוריה ומאחורי הנשיא, הישובים כמקובל על כיסאות הנשיאות, ויחד שיחזרו את צילום 'תמונת הממשלה' המסורתי כנהוג במשכן נשיאי ישראל לאחר השבעת כל ממשלה וממשלה.

אביבית ערמון, מתיכון ברנקו וייס במזכרת בתיה החזיקה במפגש עם הנשיא את תיק החוץ.

 

במסגרת המפגש הציגה כל 'שרה' את התיק בממשלה עליו היא אמונה, וסיפרה על העשייה הנוכחית שלה בתחום בו היא מתפתחת ופורצת דרך. הנשיא הקשיב לכל נערה ונערה וחלק עימה מניסיונו בתחום הרלוונטי. עם השרה לביטחון פנים דן על פתרונות לבריונות הרשת הגואה, משרת הבריאות המתנדבת במד״א שמע על הספק הטיפול בחדר מיון בכל ערב, ועם שרת התקשורת, תיק אותו החזיק הנשיא כשר בעבר, דן ארוכות על חשיבותו של השידור הציבורי. "לפעמים שואלים אותי איך אני מדמיין את ישראל בעוד שלושים שנה. בממשלה היום יש ארבע שרות, מתוך עשרים שרים. אני רואה אתכן ואני רואה את ממשלות העתיד אולי גם את נשיאוֹת העתיד", אמר הנשיא. "יש ביניכן בנות שהגיעו מהצפון ומהדרום, מהמרכז ומהפריפריה. אתן מייצגות את כלל הקבוצות והשבטים הקיימים בחברה הישראלית. אבל אתן מיוחדות בעיקר בגלל הפעילות החברתית הענפה שאתן כבר עושות, בגיל צעיר כל כך. התחומים שבהן אתן משקיעות את מִרְצכֶן רבים ומגוונים: בחינוך, במדע, בתרבות, בביטחון - ובכל התחומים החיוניים לקיומה של מדינת ישראל בהווה ובעתיד", הוסיף ריבלין.

 

במקביל קיבלו השבוע יעל ומיכל יוספברג  מנשיא המדינה את דגל מסע ה-70

  

השבוע יצא לדרך פרויקט מסע ה-70 משני קצוות הארץ במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין וכ-1,000 משתתפים. טקסי הפתיחה של המסע החלו במקביל בתל חי ובאילת והצועדים החלו את דרכם לכיוון ירושלים, שם ייפגשו המסעות רגע לפני יום העצמאות.

 "מסע השבעים נועד כדי לצעוד, לדבר, להתחבר", אמר הנשיא ריבלין. "זו מתנת יום הולדת למדינה, ואם יותר לי - לחברה הישראלית כולה. אני שזו הדרך הנכונה להכיר את ארץ ישראל ואת עם ישראל - להעפיל אל ההרים, לחצות עמקים לצעוד כתף אל כתף ולדבר. דווקא בימים של שסע, פילוג וקוטביות חשוב שנצעד יחד", הוסיף הנשיא וחתם: "ניפגש בירושלים בעוד שבעה שבועות".

אירוע פתיחת המסע שהתקיים באנדרטת הארי השואג בתל חי החל בצילום שחזור תקופתי של לוחמי ולוחמות תל חי שביצעו חניכי מכינת תבור כשהם לבושים בבגדי התקופה ואוחזים בנשקים עתיקים.

 באירוע לקחו חלק כ-1,000 משתתפים, בהם סטודנטים ממכללת תל חי, חיילי חטיבת גבעתי, בנות שירות, תלמידים, חניכי תנועות נוער ונציגי משפחות שכולות. ריבלין העניק את דגל המסע לצאצאי לוחמי קרבות תל חי ולאחר מכן הוזנק המסע והמשתתפים החלו לצעוד את המקטע הראשון דרך קריית שמונה ועד לקיבוץ יפתח.

במקביל לטקס בצפון התקיים הבוקר גם טקס הפתיחה של המסע הדרומי. אירוע הפתיחה שהתקיים בסמוך לפסל דגל הדיו באילת החל בהגעת דגל הדיו המשוחזר, שהוחתם במיוחד עבור המסע בחתימותיהם של 70 לוחמים שלחמו בקרבות תש"ח וביניהם לוחמי מבצע עובדה שהשתתפו בכיבוש אילת.